IWA NRR 2015

18-21 maja 2015, Gdańsk

Konferencja IWA „Nutrient Removal and Recovery” czyli naukowcy o oczyszczaniu ścieków

Międzynarodowa konferencja z cyklu „Nutrient Removal and Recovery” zorganizowana przez Politechnikę Gdańską we współpracy z International Water Association (IWA). Naukowcy z całego świata dyskutowali o zagadnieniach związanych z usuwaniem i odzyskiem związków biogennych z oczyszczanych ścieków komunalnych.

Odbywająca się w różnych częściach świata cykliczna konferencja “Nutrient Removal and Recovery” (NRR) po raz pierwszy zawitała do Gdańska. W dniach 18-21 maja w centrum kongresowym AMBEREXPO obradowało ponad 200 ekspertów. Przyjechali do nas specjaliści z 30 krajów, m.in. z: Australii, Malezji, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Hiszpanii, Włoch i Holandii.

Podstawowym celem konferencji jest przekazanie informacji o aktualnych trendach związanych z oczyszczaniem ścieków, wymiana poglądów i opinii oraz poszukiwanie rozwiązań konkretnych problemów eksploatacyjnych.

Międzynarodowe wydarzenie naukowe zorganizowano z myślą o wykładowcach i studentach kierunków inżynierii środowiska oraz ochrony środowiska, pracownikach oczyszczalni ścieków, administracji publicznej i samorządowej, a także o instytucjach związanych z ochroną środowiska. Udział w obradach zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Środowiska i Prezydenta Miasta Gdańska.

Komitet naukowy IWA NRR tworzą przedstawiciele świata nauki z kilku kontynetów. Jego współprzewodniczącym jest prof. Jacek Mąkinia, prorektor PG ds. współpracy i innowacji.

Partnerami konferencji byli Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Honorowy Patronat nad IWA NRR objęło Ministerstwo Środowiska oraz Prezydent Miasta Gdańska.

Relacja fotograficzna z konferencji dostępna jest na stronie:

www.pg.edu.pl/fotogaleria/iwa-nrr

Okładka artykułu